Sosyal Medya Hesaplarımız

Aydın Kuyucak’ta Kuzu Kebabı; Obam Restaurant

Yurdun dört bir yanından gelen eğitim talepleri ve içimde ki otomobil sevgisi sebebiyle otomobil seyahatlerim kaçınılmaz oluyor. Hal böyle olunca neredeyse Tüm Türkiye’yi karış karış geziyor, yeni yerler görüyor ve farklı tatlar deneyimliyorum.

Hem yazmayı sevdiğimden hemde geçenlerde bir arkadaşımın 1 hafta arayla beni arayarak, şu şehirde şu noktada ne yemek yenir sen bilirsin, şu özel günde nereye gitmeliyim? sorularından yola çıkarak tadı damağımda kalan lezzetleri ve bazı gezip gördüğüm, takdiri ve övgüyü hakeden mekan ve yerler konusunda yazmaya başladım.

Bir Antalya eğitimi sonrası Ege havası almak üzere Akdenizden Ege’ye geçemeye karar verdik ve yolumuz Aydın Kuyucak’ta Obam Restaurant’a düştü. Aslında şans eseri orada değildim, daha önceden tavsiye almıştım ve denemek o güne kısmetmiş dedik ve girdik içeri. Obam Restaurant tarihi bir restaurant, 1932 yılından beri gelen bir lezzet durağı.

İlk olarak en çok dikkatimi çeken çalışanların karşılaması ve sergiledikleri güler yüzlü servis oldu. Bundan ziyade içeride çok farklı insanların olduğunu gördüm, kimisi eşiyle, çocuğuyla gelmiş ayranını yudumluyor kimisi de yemek eşliğinde alkolünü alıyor ve ortam gayet nezih.

Bu mekanın kuzu tandırı meşhur ama eğer ağır gelir derseniz menüde bir çok seçenek mevcut. Salatası ve ayranını da sevenler mevcut, mekanı internetten aradığınızda bir çok yoruma denk gelebilirsiniz. Ancak haketmediği halde aldığı olumsuz yorumlarda yok değil. Meze çeşitleri zengin ve gerçekten özenle hazırlanmış. Sabah saatlerinde yol üzeri güzel bir kahvaltı mekanı arıyorsanız kahvaltısı oldukça zengin. Kesinlikle denemelisiniz ayrıca yol kenarı dinlenme tesisi tadında olmasına rağmen bölge halkıda oldukça rağbet gösteriyor. Hatta ben oradayken bir gelin ve damatta düğün sonrası ilk soluğu burada aldılar, bizzat şahidim. Sevilen, görülesi ve tadılası bir mekan.

Vedat Milor, Obam Restaurant için “Obam Restorana umarım yolunuz düşer,düşmezsede mutlaka düşürün.” demiş, ben ise +1 diyorum.

 

Obam Restaurant Nerede?

Devlet karayolu Üzeri Pamukoren – Kuyucak AYDIN

Telefon: 0256 379 21 58