Sosyal Medya Hesaplarımız

Ford Edge otomobilinin teknik özellikleri

Amerikan otomobil dünyasının en başarılı markalarından olan Ford’un son zamanlarda çıkarttığı modeller özellikle ülkemizde sürücülerin yakından takip ettiği araçların başında gelmektedir. Sizler için 2016 yılının sonlarına doğru çıkan Ford Edge modeli hakkında ufak bir inceleme yapacağız.

Ford firmasının SUV modelleri arasında en yeni nesil araçlarının başında gelen Ford Edge modelini yakından gördüğünüz zaman gerçekten büyüleyici bir tasarımının olduğunu sizlerde hissedeceksiniz.

Otomobilin tasarım olarak incelemesine baktığımız zaman ön panjurda bulunan büyük gövdeyi başarılı bulacaklar arasında yer alacaksınız. Otomobilin içerisinde inceleme yaptığımız zaman Mondeo modelinde bulunan özelliklerin yer aldığını sizlerde görme fırsatını yakından hissedeceksiniz. Tasarım olarak Mondeo modelinin hemen hemen aynı olması kullanıcıların dikkatinden kaçmıyor.

Ford bu araçta 210 beygir gücünde bir motor özelliği kullanarak sürücülerin keyifli dakikalar yaşamasına fırsat sunmaktadır. 2 Litrelik çift turbo beslemeye sahip bu motoru ile 450 Tork gücüne sahip Ford Edge modeli ile kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Motorun hacmi özellikle çift turbo sayesinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Son derece ağır bir gövdesi bulunan bu aracın 0’dan 100 km’ye çıkış süresinin 9.4 saniye olması gayet başarılı olduğunu gösteriyor.

Özellikle aracın ilk hızlanmasında tatmin edici motor performansı olmasa da geçişlerde son derece başarılı turbosu ile kullanıcıların tatmin olmasını sağlayan Ford Edge modeli son zamanlarda oldukça dikkat çekmeye başladı.

F1 şanzımanı bulunan bu aracın özellikle sport modunda kullanımı başarılı bir performans sunmaktadır. 6 ileri şanzıman kullanan Ford Edge modeli ağır gövdesine rağmen görüş açısı olarak gayet başarılı bir görüş açısı sunmaktadır.

Yakıt tüketimi konusunda ortalama olarak 9-10 litre arasında bir yakıt performansı göstermektedir. Ancak SUV araçlar için bu rakamın tatmin edici olduğunu belirtmekte fayda var.