Sosyal Medya Hesaplarımız

Makam Şoförlüğü Eğitimi

Makam Şoförü Eğitimi

Makam şoförlüğü eğitimi, diğer bir adıyla Profesyonel Sürüş Teknikleri Eğitimi, üst düzey makam taşıyacaklar için en kapsamlı sürüş teknikleri eğitimidir. Katılacağınız eğitim sonucunda aşağıdaki 6 farklı eğitimi barındıran, makam şoförlüğü ve özel şoförlük iş ilanlarında istenen sertifikaya sahip olursunuz.

Makam Şoförlüğü Eğitim Videosu

Profesyonel Sürüş eğitimi içeriğinde 6 farklı eğitim vardır, bunlar;

  • Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri
  • İleri Sürüş Teknikleri
  • ViP Sürüş Teknikleri
  • Anti Terör Sürüş Teknikleri
  • Ekonomik Sürüş Teknikleri ve
  • Profesyonel Sürüş Teknikleri eğitimidir.

  • Makam şoförü olarak bir iş başvuru yapacaksanız bu belgeler sizden talep edilir. Alacağınız sertifika tüm kamu kuruluşları tarafından onaylı, yurt içi ve yurt dışı özel ile kamu kurumlarında geçerlidir.

Profesyonel Sürüş Eğitimi Fotoğrafları

Makam şoförü belgesi nasıl alınır?

Makam şoförü belgesi almak için Profesyonel Sürüş Teknikleri eğitimini tamamlamanız gerekir. Profesyonel Sürüş Eğitimi aşağıdaki aşamaları içermektedir;

Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri
Makam şoförlüğü eğitiminin bu aşaması trafikte güvenli ve savunmacı bir sürüş gerçekleştirerek kaza ve olumsuz durumlardan uzak kalmayı, böylece taşıdığı makam/yolcuları güvenle bir noktadan diğer noktaya taşımayı amaçlar.

İleri Sürüş Teknikleri
Eğitimin bu aşamasında, meslek gereği yüksek süratlere çıkıldığında sürata bağlı gelişen riskleri minimize etmek, doğru viraj tekniği, ağırlık transferi ve viraj hakimiyeti konuları işlenir. Ani gelişen durumlarda doğru fren ve manevra teknikleri, slalom egzersizleri de içermektedir.

ViP Sürüş Teknikleri
Bu bölüm makam şoförlüğünün gerektirdiği giyim kuşam, davranış, iletişim, makamı karşılama, yolcular, araç içi düzen ve doğru davranışları içeren bir bölümdür.

Anti Terör Sürüş Teknikleri
Makam şoförlüğünde, üst düzey makam ve bürokratları taşıyan sürücülerin dikkat etmesi gereken noktalardan olan herhangi bir saldırı ya da tehlike durumunda neler yapılması gerektiği, tehlikeden kaçınma, saldırı anında konumlanma ve saldırganı araçla etkisiz hale getirme gibi durumları içeren bölümdür.

Ekonomik Sürüş Teknikleri
Bir diğer adı verimli sürüş teknikleri olan bu eğitimde Profesyonel Sürüş Teknikleri eğitimine katılan sürücüler, profesyonel bir sürücü olarak aracı verimli kullanmayı ve böylece akaryakıt, bakım/onarım giderleri düşürmeyi öğrenirler.

Eğitim ile ilgili bilgi almak ve kayıt için;

0216 606 24 72

Profesyonel Sürüş Teknikleri Sertifikası

Bu eğitimi tamamladığınız günün sonunda 6 adet ayrı eğitim modülüne sahip sertifikanız basılır ve size teslim edilir. Bu belge ile tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarında iş başvurusu yapabilirsiniz.

Profesyonel Sürüş Teknikleri eğitimini uzaktan eğitim olarak da alabilirsiniz.

Profesyonel Sürüş Eğitimi alan bazı kurumsal firmalar;

Orta düzey yönetici, küçük-orta düzey işletmelerde şoförlük, özel aile şoförlüğü vb. yapmak isteyen / yapan sürücülere de VIP Sürüş Teknikleri eğitimi Profesyonel Sürüş Eğitimi içerisinde verilmektedir.

Makam Şoförü Belgesi nedir?

Ülkemizde üst düzey ya da orta düzey yöneticileri taşıyacak olan sürücülerden ve adaylardan istenen belge başta Profesyonel Sürüş Teknikleri belgesidir. Bu eğitimi alan kişilerde ayrıca Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri, İleri Sürüş Teknikleri ve VIP Sürüş Teknikleri belgeside olması gerekmektedir.

Makam Şoförü eğitimine kimler katılabilir?

Makam şoförlüğü yani Profesyonel Sürüş Teknikleri Eğitimine hali hazırda makam şoförü olan sürücüler ya da makam şoförü olmak isteyen, iş başvurusu yapacak kişiler katılabilir. Bu kişilerin katılması için temel araç kullanma becerilerine sahip olması yeterlidir.

Makam Şoförü eğitimi kaç gün sürüyor?

Makam şoförlüğü eğitimi bir gün teorik ve bir gün pratik olmak üzere iki gün sürer. Eğitimin teorik kısmında Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri, İleri Sürüş Teknikleri, VIP Sürüş Teknikleri, Anti Terör Teknikleri eğitimleri anlatılmaktadır.

Eğitimin pratik kısmında ise Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri, Anti-Skid Eğitimi, İleri Sürüş Teknikleri, VIP Sürüş Teknikleri, Anti Terör Teknikleri uygulamalı olarak çeşitli parkurlarda gösterilmektedir.

Eğitim sonunda katılımcılar Makam Şoförlüğü Belgesi olan Profesyonel Sürüş Teknikleri Sertifikası sahibi olurlar.

Makam Şoförü Belgesi Fiyatları

Makam şoförü eğitimi için fiyatlar kişi sayısı, talep edilen eğitim tarihi ve ferdi/kurum katılımlarına göre değişmektedir.

Eğitim almak isterseniz bu detaylar ile iletişim sayfasından irtibat sağlayarak eğitim fiyatını öğrenebilirsiniz.

Makam Şoförlüğü Eğitimi görüntülerimiz;