Sosyal Medya Hesaplarımız

Tesla marka aracını feda etti, hayat kurtardı

Almanya Münih’te gerçekleşen olayda Tesla Model S marka araç kullanan Manfred Kick isimli sürücü otobanda giderken Volkswagen marka bir aracın sürücüsünün kendinde olmadığını fark ederek kaza yapmaması için kendi aracını ve hayatını riske atarak aracı durdurmaya girişti. Diğer aracı durdurmak isteyen Tesla sürücüsü Volkswagen’in önüne geçti ve hafif frenler yaparak arkadaki aracı durdurana kadar yoğun çaba sarfetti ve bu isteğinde başarılı olarak arkadan gelen aracı güvenli bir şekilde durdurdu. Ardından ambulans çağrılarak sürücü hastaneye sevk edildi, kalp krizi geçirdiği anlaşılan sürücünün durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yaklaşık 20 bin euro’luk hasar olan araçlar ile ilgili haber basında yayınlandıktan sonra Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bu örnek davranışından ötürü sürücüye teşekkür ederek aracının masraflarının taraflarından karşılanacağını belirtti. Elon Musk Twitter’dan konuyla ilgili olarak şu paylaşımı yaptı:

“Kendi arabasını başka birinin hayatını kurtarmak için feda eden Tesla sahibini tebrik ediyorum. Teşekkür için, bütün hasarlar Tesla tarafından karşılanacak ve süreç hızlandırılacak.”