Sosyal Medya Hesaplarımız

Formula 1’in yeni patronu

ABD merkezli medya şirketi Liberty Media‘nın Formula 1 ‘i satın almasıyla birlikte F1 başkanı Bernie Ecclestone görevini Chase Carey‘e devretti. Formula 1’in resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, satışın tamamlandığını ve ABD merkezli medya şirketi olan Liberty Media’nın Formula 1’e 8 milyar dolar karşılığında sahip olduğu belirtildi.

 

Şuan 86 yaşında olan Bernie Ecclestone yaklaşık 40 yıldır Formula 1’in patronuydu. Formula 1 sitesinde yapılan açıklamada F1’e kattıkları için teşekkür edilen eski patron Ecclestone’ın onursal başkan olarak yönetime danışmanlık vereceği de bildirildi. Formula 1’in yeni genel müdürü ise tanıdık bir isim. Mercedes ve Ferrari takımlarında yöneticilik yapan Ross Brawn Formula 1 genel müdürü oldu. Spor kanalı ESPN’de yönetim kurulunda bulunan Sean Bratches da Formula 1’in ricari haklardan sorumlu yöneticisi olarak atandı.

 

Eski patron Ecclestone ise bugüne kadar iş birliği yaptığı takımlara, sponsorlara ve iş arkadaşlarına teşekkür etti, “40 yıldır Formula 1 için inşa ettiklerimden gurur duyuyorum. Liberty Media’nın Formula 1’in geleceğini inşa edeceğine de inancım tam.” açıklamasını yaptı.

 

Bu gelişmeler ışığında belkide Formula 1 takviminde yıllardır yer almayan ülkemiz yeni patronla anlaşmaya varabilir ve takvimde yerini alabilir ne dersiniz ?