Sosyal Medya Hesaplarımız

Sürüş Alışkanlıklarınızı Analiz Eden Telefon Uygulaması

ABD’nin en büyük sigorta şirketlerinden olan The Travelers Companies müşterilerine sürüş alışkanlıkları hakkında fikir edinebilmeleri için IntelliDrive isimli akıllı telefon uygulamasını devreye soktu.

Insurance Journal’ın yaptığı habere göre uygulamayı kullanan sürücüler yüzde 20’ye kadar tasarruf sağlayabilecek, sürüş becerilerini geliştirebilecek. IntelliDrive uygulaması şuan Minnesota ve Nevada’da kullanılabilirken yıl sonunda daha fazla eyalette kullanılması ön görülüyor.

Firma yetkilileri, yeni uygulamanın sert frenlere ve çok seri şekilde hızlanma gibi durumları analiz ederek sürücüye kendi sürüş alışkanlıklarını fark ettirerek hatalarının giderilmesini amaçlamaktadır dediler. IntelliDrive uygulamaya kayıtlı sürücülerin bilgilerini 90 gün boyunca topluyor ve bir skor belirliyor. Sigorta primleri yenileme döneminde ise bu puana göre belirleniyor ve indirim uygulanıyor.

Sürücü alışkanlıklarını inceleme ve ekonomik sürüş analizi yapan benzer  bir uygulamayı geçtiğimiz yıl Shell hayata geçirmiş ve deneme şansım olmuştu.