Sosyal Medya Hesaplarımız

Ssangyong’tan dünyada ilk dokunmatik cam teknolojisi

Güney Kore’li otomobil üreticisi olan Ssangyong dokunmatik cam teknolojisini ilk olarak ortaya koyan otomotiv firması oldu ve kısa sürede araçlarında kullanmayı hedefliyor. Son yıllarda oldukça dikkat çeken marka Ssangyong geliştriği teknolojilerle markasını daha da cazip hale getirmek istiyor. Ssangyong bilindiği gibi Hintli otomobil üreticisi Mahindra ile aynı çatı altında üretime devam ediyor.

 

Geçtiğimiz aylarda dokunmatik cam teknolojisi ile ilgili Jaguar’da benzer bir teknolojiden bahsetmiş ancak resmi hiç bir adım gelmemişti.

 

Dokunmatik cam sistemi nedir?

 

Sürücü ya da araç içerisinde bulunan yolcuların camlarını kapatıp açarken herhangi bir buton kullanmadan yalnızca cama dokunarak yapmasını sağlayan sistemdir. Ayrıca bu sistem geliştirilerek camlara çeşitli görevler daha eklenebilir ve cam üzerinden daha farklı komutlar verilebilir.

 

Ssangyong CEO’su Choi Jong-sik konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ssangyong yaratıcı ve yenilikçi yapıda olan, kullanıcıların ihtiyaç duyacağı yeni nesil ürünler için geliştirme süreci yürütmeye devam edecek.” dedi.

 

Dokunmatik cam teknolojisinin 2020 yılı civarında Rexton‘un yeni modeliyle tüketiciye ulaşması bekleniyor.