Sosyal Medya Hesaplarımız

İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı

Yol Güvenliği ve İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı

Yiğit Dedeoğlu iletişim;

GSM:
0532 230 54 26

E-Posta:
[email protected]
[email protected]

Yiğit Dedeoğlu kimdir?

İstanbul’da doğan Yiğit Dedeoğlu, Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi, Uluslarası İlişkiler, ardından Atatürk Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği programından mezun olarak tamamlamış ardından Yüksek Lisans (master) eğitimini İstanbul Üniversitesi, Ekonomi ve Yönetim programını tamamlayarak mezun olmuştur.

Kariyer yolculuğuna 2006 yılında otomobil sporlarına olan ilgisi ve camiada yer alan aile dostlarınında etkisiyle otomobil sporları ve karting yarışlarına ilgi duyarak başlamış ve çeşitli organizasyonlara katılmış, ardından sportif faaliyetlerde gözetmenlik ve hakemlik yapmıştır.

2007 yılında organizasyonlara katılmak ve yarışmanın yetersiz geldiğini hissetmiş ve bu alanda ilerlemek üzere yola koyularak sportif eğitimler veren bir kurumda staj yaparak hobisini işe dönüştürmenin ilk adımını atmıştır.

2008 yılında Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektöründe yer alan şirketini devrederek Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve çeşitli yabancı kuruluşlardan (NSC vb.) lisans alarak bir sürücü akademisinde kurucu ortak olup, ayrıca sürücü eğitmeni olarak aktif bir şekilde eğitimler vermeye başlamıştır. Bu akademi bünyesinde 50.000’den fazla sürücüye eğitim vermiş, bir çok güvenli sürüş ve ileri sürüş teknikleri uzmanı ve sürüş eğitmeni yetiştirerek sektöre katkı sağlamıştır.

Sürücü Akademisi ile birlikte özel sektörde yer alan Lojistik, GSM Operatörü gibi sektörlerde eğitmenler yetiştirmiş, İzmir Gaziemir Hava Ulaştırma Komutanlığı, ESHOT gibi kurumlara da ekibi ile birlikte eğitim tesisleri inşasında rol oynamıştır. Ayrıca bir çok konferans, sempozyum ve etkinliklere katılmış, özel sektörde lider bir çok firmada seminerler vermiştir.

2011 yılında Karayolu ve Trafik Güvenliği Derneği İstanbul Temsilcisi olarak, sosyal sorumluluk kapsamında ilköğretim, lise ve üniversitelerde Trafik ve Yol Güvenliği eğitimleri vermiş, çeşitli TV kanallarında konuşmacı olarak yer almış ve röportajlar vermiş, vermeye devam etmektedir.

2013 yılında Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’n da Trafik Bilirkişisi olmaya hak kazanmıştır.

2017 yılında Türkiye’nin önde gelen bir lojistik firmasında yönetici olarak kara taşımacılığı ve yol güvenliği faaliyetlerine devam etmiştir. Ülkemizde ilk ve tek olarak bir lojistik firmasında Sürücü Akademisi kurmuş ve sürücüleri sertifikalandırmak üzere akredite edilmesini sağlamıştır.

Dedeoğlu ayrıca hala, ATV-A Haber, NTV, Beyaz TV, CNN, Ülke TV, Kanal B, TRT, TRT-Radyo, Cine5, Çağın Polisi dergisi başta olmak üzere bir çok Dergi, TV ve Radyo kanallarında alanında uzman görüşü vermektedir.