Sosyal Medya Hesaplarımız

Araç bakımını yetkili serviste yaptırmak mantıklı mı?

Aracın bakımını yetkili serviste yaptırmak mantıklı mı?

Araç sahiplerinin en çok korktuğu konuların başında yetkili servislerde çıkan fahiş fiyatlardır. Özellikle belli periyodik bakımları bulunan araçların zaman içerisinde bakımlarını yaptırmak isteyen kullanıcıların yetkili servise gitmek yerine sanayi bölgeleri vb. yerlerde bulunan ustaları tercih etmeleri zaman içerisinde ciddi sorunların meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu yüzden araçlarınızın bakımlarını ben bir kullanıcı olarak her zaman yetkili servis tarafından yapılmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda sizlere yetkili servislerin sağladığı avantajlar hakkında bilgiler verelim.

Öncelikle son yıllarda çıkan araçların teknolojik olarak üstün özellikleri barındırması ve dijital olarak tasarlanması günümüzde sanayi ustalarının arıza çözümü konusunda yetersiz kalmasına neden olmaktadır. Buda kullanıcıların zaman zaman şikayetçi olduğu konuların başında gelmesine neden olmaktadır. Bir çok usta deneme yanılma yöntemiyle, yeni parça tak – çıkar usulüyle arıza tespiti yapmakta ve bu da aslında maliyeti artırmaktadır. Ancak aracınızın arızası konusunda yetkili servisten yardım almanız aracınızın daha sağlıklı çalışması ve işlem görmesi açısından son derece önemli bir detaydır. Çünkü yetkili servis adı altında hizmet veren bu kurumlar çalışan personellerin sizlerin araçlarında meydana gelen en ufak aksaklıkları tam anlamıyla bilmesi ve araç marka, modeline uygun teknik cihazlarla sorununun daha kısa süre içerisinde çözüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Yetkili serviste yapılan işçiliğin garantili olması ve kullanılan parçalarında orijinal olması aynı arızanın kolay kolay bir daha aracınızda ortaya çıkmayacağının en büyük göstergesi olmaktadır. Çünkü yetkili servis tarafından yapılan bakımların belli standartlarda olması aracınız açısından son derece önemli bir işlem olmaktadır.

Aracınızın bakımlarını yetkili serviste yaptırmanın sizlere daha sağlıklı sonuçlar vereceğini düşündüğümden dolayı benim görüşüm usta yerine yetkili servislerin tercihi olmalıdır. Bunun nedeni ise işinde uzman olan kişilerin sorunları daha kısa süre içerisinde çözüme kavuşturması ve kullanılan malzemelerin ve işçiliğin sanayi ustalarına göre garantili olmasıdır.

Aynı zamanda araçlarınızın  bakımlarını yetkili serviste yaptırmak her zaman aracınızın ikinci el piyasalarında daha değerli olduğunu gözler önüne serecektir. Bu yüzden sanayi ustalarına gitmek yerine biraz daha fazla ücret ödeyerek araçlarınızı yetkili servislerde garantili bir şekilde yaptırmak son derece dikkat edilmesi gereken detayların başında gelmektedir.