Sosyal Medya Hesaplarımız

Mercedes S kullananlar köprüde kamyon ücreti ödüyor olabilir!

Yüksek makamları taşıyan, çoğunlukla makam otomobili olarak bilinen Mercedes S serisi bu ihtiyacı karşılamada ve bu algıyı kazanmada konforu ve boyutlarına borçlu diyebiliriz. Mercedes-Benz Türk‘ün direktörler kurulu başkanı olan Süer Sülün’de tercihini S serisinden yana kullananlardan. Sülün’ün Mercedes S serisi kullanan kişileri ilgilendirecek bir deneyimi var.

 

Süer Sülün, Osmangazi köprüsü üzerinden geçerek Bursa bölgesine bir seyahat sırasında köprü geçiş ücretinin normal otomobil tarifesinin üzerinde olduğunu fark etmiş. Sülün, bu olayın üzerine giderek araştırmış ve ücret tahsilatının “Sınıf 2” tarifesi üzerinde yapıldığını görmüş, “Sınıf 2” kamyonlara uygulanan bir tarifedir ve bu sınıf ayrımları araçların aks uzunluğuna ve dingil sayısına göre belirlenir. 3.2 metrelik bir aks mesafesi olan Mercedes S serisinin bu sebeple kamyon sınıfında göründüğü tespit edilmiş ve fazladan kesilen ücretin iadesi yapılmış.

 

Bu sebeple Mercedes S sınıfı kullanan ve Osmangazi köprüsünü kullanan sürücüleri uyarıyoruz, böyle bir durum yaşadığınızda Karayolları Genel Müdürlüğü‘ne başvurup ücret iadesi alabilirsiniz.