Sosyal Medya Hesaplarımız

İleri Sürüş Teknikleri Kursu

İleri Sürüş Eğitim Randevusu

İleri sürüş eğitimi katılımı için 0216 606 2472 numaralı telefondan randevu ve fiyat alabilir, kesin eğitim rezervasyonu yapabilirsiniz.

Dilerseniz uzaktan eğitim ile de ileri sürüş teknikleri eğitiminin teorik bölümünü alabilirsiniz.

Kimler İleri Sürüş Eğitimi almalı?

  • Ambulans şoförü olmak isteyenler
  • İtfaiye şoförü olmak isteyenler
  • Kendini sürüş teknikleri konusunda geliştirmek isteyenler
  • MTSK Usta Öğreticiler
  • Emniyet personelleri
  • Özel şoförler
  • Şirket saha personelleri
  • Sürüş becerilerini geliştirmek isteyen ve aracını daha iyi tanımak isteyen her sürücü

Not: Ambulans ileri sürüş eğitimi ve İtfaiye ileri sürüş eğitimi sonunda katılımcılara  “İlk yardım araçları ileri sürüş teknikleri belgesi” verilmektedir.

İleri sürüş teknikleri eğitimi

İleri sürüş teknikleri kursu kişilerin araçlarını daha iyi tanımaları, araç dinamiklerini ve kendi üst limitlerini öğrenerek araçlarının ne kadar mesafede durabildiği, hangi süratten sonra güvensiz bir hale geldiğini ve trafikte ne gibi risklerin var olduğu gibi bilgileri öğrenmelerini sağlayan eğitimlerdir.

Ülkemizde sözde ileri sürüş teknikleri kursu olduğunu iddia eden firmalar arttıkça maalesef ileri sürüş teknikleri eğitimlerinin de içi boşalmaya başladı.  Eğer ileri sürüş teknikleri kursu arayışında ve bu eğitimi almak isteyen bir kişi iseniz kesinlikle kurs hakkında ve eğitimleri hakkında öncelikle detaylı bir bilgi alın, diğerleriyle kıyaslayın ve eğer doyurucu bir içerikleri varsa eğitim almaya karar verin. Günümüzde maalesef sürücü kursları ehliyet vermeyi tam olarak beceremezken “ileri sürüş teknikleri kursu” adı altında çeşitli eğitimler vermeye kalkıyor ve sizin zamanınızı ve uzun vadede canınızı almaktan başka bir iş yapmıyorlar.

İleri sürüş teknikleri kursu fiyatları

İleri sürüş teknikleri kursu fiyatları tam olarak eğitim tiplerine göre farklılıklar göstersede 1000 liradan başlayarak 5 bin lirayı bulabiliyor. Fiyatı değiştiren etkenler, eğitimin tipi, eğitimin süresi ve lokasyonu olabiliyor. Sabit eğitim paketlerinde ise fiyatlar değişmezken eğitim süresi uzun olan paketler doğal olarak daha pahalıya geliyor.

İleri sürüş teknikleri kursu İstanbul

Biz başta olmak üzere diğer var olan diğer yetkili kurslar İstanbul’da yer alıyor. İş dünyasında tüm sektörlerde olduğu gibi bu sektörde de İstanbul bir merkez olmuş durumda. Bizim kursumuza Türkiye’nin hatta dünyanın çeşitli yerlerinden katılımcılar gelmekte ve ileri sürüş teknikleri eğitimlerini almaktadır. Zaman zaman çok farklı illerden bireysel talepler gelmekle birlikte bir kişi için, Türkiye haritasının en uç noktalarına eğitim talep edenler var, ancak bireysel eğitimler için bunu gerçekleştirmek katılımcı için oldukça maliyetli bir durum oluşturur. Ancak kalabalık gruplarda şehir dışı eğitimler makul fiyatlara gelebiliyor çünkü seyahat ve konaklama masrafları kişi başına bölündükçe kişiye düşen maddi yük düşmüş oluyor.

Avrupa Yakası ileri sürüş teknikleri eğitimi için uygun bir lokasyon değildir, ileri sürüş eğitimleri Anadolu yakasında verilmektedir, Avrupa yakasından eğitime katılacaklar günübirlik anadolu yakasına gelerek eğitimlerini tamamlarlar.

İleri sürüş teknikleri kursu Ankara

Başkentimiz Ankara hiç kuşkusuz ki İstanbul’dan sonra en çok ileri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri kursuna rağbet gösteren il. Bu sebeple Ankara’da ofisimiz bulunmasa da eğitimler oldukça kullandığımız, Ankara’da yer alan bir eğitim pistimiz mevcut. Bu pist sayesinde eğitimlerimizi Ankara’da ki katılımcılara sunmuş oluyoruz. Bazı firmalar Ankara’da şubelerini olduğunu iddia etsede bunun aslı yoktur, çünkü maalesef Ankara’da halen daha yeterli katılım ve talep oluşmamıştır.

İleri sürüş teknikleri kursu İzmir

İzmir, İstanbul ve Ankara gibi en çok eğitim talebi çıkaran illerden biri. Bu sebeple İzmir başta olmak üzere, İzmir’in çevre illeri ve Ege Bölgesinin tamamına İzmir’de bulunan eğitim pistimiz ile hizmet verebiliyoruz. Daha önceleri İzmir’de yer alan bir çok kamu kurum ve kuruluşa, aynı zamanda özel sektöre de eğitim verdik. İzmir’den gelen eğitim taleplerine sorunsuzca yanıt verebiliyoruz.

Ülkemizde maalesef trafikte verdiğimiz kayıplara her gün onlarca yüzlerce yenisi eklenerek kayıplarımız artmaya devam ediyor. Bunun sebeplerini ayrı ayrı farklı mecralarda her seferinde tartışmaya gerek yok ancak herş eyin temeli eğitimsizlik. Avrupa ülkelerinin bir çoğuna baktığımızda trafik eğitiminin (olması gerektiği şekliyle) ilkokullardan başladığını hatta bundan önce ailelerin çocuklarına örnek olmak ve öğretici olduğunu söylemekte fayda var.

Bizim ülkemizde ise çoğu kişi ilk profesyonel(!) eğitimi sürücü kurslarından alıyor fakat bunun yeterli gelmediğini görmek çokta zor değil, Google arama motoruna “trafik kazası” yazdığınızda görebileceğiniz üzere… Ehliyetini alıp araç kullanmak bir kenara debriyaj, fren ve gaz pedalının yerlerini bilmeyerek bana başvuranları söylememe gerek var mı?

18 yaşına gelmiş, ehliyetini almış ve belkide iş hayatına atılmış insanlar bir şekilde öyle ya da böyle ehliyetini aldıktan sonra eğitime ihtiyaç duyarlar mı sizce ülkemizde? Bilinçli kişileri tenzih ederek söylüyorum ki maalesef eğitime ihtiyaç pek duyulmuyor böyle durumlarda, hemen bir aile büyüğü desteğiyle trafiğe çıkılıyor, yanlış bilgilerle donatılıyor ya da yaşadığı kötü tecrübe sebebiyle bir travma olarak araç kullanma ümitleri rafa kaldırılıyor.