Yiğit DEDEOĞLU kimdir?

İleri sürüş teknikleri uzmanı Yiğit DEDEOĞLU, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, sonrasında Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü bitirmiştir.

Çocuk yaşlarda başlayan motor sporları merakı ve karting tutkusu onun genç yaşta profesyonel bir eğitimci olmasında büyük rol oynamıştır.

İleri sürüş teknikleri uzmanlığının yanı sıra sosyal sorumluluk kapsamında yol ve sürüş güvenliği uzmanlığı, trafik bilirkişisi ve Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Der. İstanbul temsilciliği görevini sürdürmektedir.

Dedeoğlu aynı zamanda sektörün önde gelen bir lojistik firmasında yönetici olarak görev almaktadır.

Yiğit Dedeoğlu Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Direksiyon Usta Öğretici, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ( TOSFED ) İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni, Karayolu Trafik ve Yol Güv. Ar. Der. İstanbul Temsilciliği ( KTYG ) lisanslarına ve Otomobil, Motosiklet, Otobüs, Kamyon, Çekici, Tır ve İş makinası (A2, B, E, D, G ve diğerleri) sürücü belgelerine sahiptir. İleri sürüş teknikleri, güvenli sürüş teknikleri, profesyonel sürüş teknikleri, vip sürüş teknikleri, makam şoförlüğü eğitimi, 112 ambulans eğitimi, ağır vasıta güvenli sürüş teknikleri vb. eğitimlerin yanı sıra, yol & risk analizi, kaza kök sebep analizleri, editörlük, sürücü değerlendirme ve raporlama, tv film çekimlerine pilot desteği gibi alanlarda hizmetler vermektedir.

H.Yiğit DEDEOĞLU her yıl yaklaşık 10.000 kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiği ülkemizde şuana dek ağırlıklı olarak kurumsal firmalarda çalışan kişiler ve Emniyet Müdürlüğü gibi kamu kuruluşlarında görevli yaklaşık 40 bin kişiye Güvenli Sürüş Teknikleri ve İleri Sürüş Teknikleri eğitimleri vermiş ve üzerinde ki bu misyonun kutsal bir görev olduğu bilincinde mesleğine devam etmektedir.

 

Sahip olduğu bazı sertifikalar;

– Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) İleri ve Defansif Sürüş Teknikleri Eğitmen Lisansı

– TOSFED Gözetmen Lisansı

– Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri

– İleri sürüş teknikleri

– SkidVan Toplu Taşıma Araçları Güvenli Sürüş Teknikleri

– SkidTruck Ağır Vasıta Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi

– Türk Kızılayı İlk Yardımcı Sertifikası

– Mat Eğitim İlk Yardımcı Sertifikası

– M.E.B Direksiyon Usta Öğretici Sertifikası

– Profesyonel Sürüş Teknikleri

– Anti-Terör Sürüş Teknikleri

– VIP Sürüş Teknikleri

– M.E.B Forklift Operatörlüğü Sertifikası

– Ralli Teknikleri ve diğerleri…

 

Hobileri

Otomobil sporları, seyahat, fotoğraf, tenis, snowboard, wakeboard, hayvanlar 🙂