Sosyal Medya Hesaplarımız

Tesla Semi En Büyük Siparişi UPS’ten Aldı

Geçen ay Elon Musk tarafından yapılan bir sunumla tanıtılan elektrikli ağır vasıta modeli Tesla Semi ön siparişleri almaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Pepsi’den 100 adet sipariş alan Tesla şuana kadar en çok siparişi UPS’den aldı.

Dünyanın en büyük kargo şirketlerinden olan UPS tam 125 adet Tesla Semi sipariş vererek şuana kadar ki en çok siparişi vermiş oldu ve DHL’nin Tesla hamlesi karşısında pasif kalmadı.

2019 yılında yollarda göreceğimiz Semi Tesla siparişini vermek için 20 bin dolar kapora yatırmak gerekiyor. 480 km sürüş menziline sahip olan aracın fiyatı 150 bin dolar iken, 800 km menzili ise 180 bin dolar.

Tesla Semi 0-100 km hıza 5 saniyede erişiyor. Tabi bu yüksüz performans. 36 ton yüklü iken ise aynı hıza 20 saniyede erişerek yine oldukça üstün bir performans gösteriyor.

 

Tesla Semi Siparişi veren firmalar;

 

Şuana kadar Tesla Semi siparişi veren firmalar arasında Walmart, Pepsi, Anheuser-Busch, DHL, Sysco, Loblaw ve Meijer gibi dev kuruluşlar yer alıyor.

Bakalım ülkemizde ilk olarak hangi firmalardan talep görecek. Özellikle lojistik devi Ekol gibi dev Türk menşeili firmalardan böyle bir sürpriz görmek isteriz.