logo
İletişim;
hyigitd@gmail.com

Temel Sürüş Teknikleri

Temel Sürüş Teknikleri, halk arasında kullanılan tabir ile direksiyon dersi, ehliyeti olan ancak trafiğe çıkacak düzeyde sürüş becerisi olmayan katılımcılar için hazırlanan bir eğitim programıdır. Sürüş becerisi olmayan ya da az olan kişiler bu eğitime katılarak araç tanıtımıyla başlayan ve oturuş pozisyonu, koltuk ayarı, direksiyon tutuşu, aracın temel donanımları ile devam eden ve çeşitli zorluk dereceleri kademeli olarak artırılan özel parkurlarda sürüş becerilerini geliştirebilirler.


temel sürüş teknikleri


Eğitim ve fiyatları saat bazlı hesaplanmayan bu programda 16 saatlik paket geçerlidir ve bu paketin içerisine a'dan z'ye aracı tanıma ve sürüş dahildir. Katılımcılar ilk olarak trafiğe kapalı alanda yapılan özel parkurlarla araçlarını tanır ve  kendilerine olan özgüvenlerini de artırır. Bu aşamadan sonra trafiğe çıkılarak sakin trafik, hareketli trafik ve yoğun trafik olmak üzere her türlü trafik koşulunda araç kullanır ve sürüş esnasında eğitim devam eder.


Eğitim sonunda katılımcılar istedikleri noktalara kendi araçlarıyla gidebilir ve günlük işlerini yapacak düzeyde araç sürüş becerisine sahip olurlar.