logo
İletişim;
hyigitd@gmail.com

Makam Şoförü Eğitimi

Profesyonel Sürüş Teknikleri Eğitimi


Artık günümüzde bazı meslekler oldukça profesyonel hale gelmeye başladı, bu mesleklerin başında şoförlük de geliyor. Eskiden ehliyeti olan ve bir şekilde aracıyla A noktasından B noktasına gidebilen herkese şoför gözüyle bakılırken artık bu düzen hızla değişiyor. Firmalar artık sadece şoförleri için değil, araç teslim ettiği her personelin sürüş eğitiminden geçmesini istiyor. Gerek iş alımlarında bu eğitimleri almış ve sertifikalara sahip kişileri seçerek gerekse hali hazırda ki personeline bu eğitimleri aldırarak çalışanların işlerini daha sorunsuz ve profesyonel yapmalarını sağlıyor.


Kişilerin çalıştığı pozisyon ve mesleklere göre farklı eğitimler düzenlenmekte, örneğin ortak havuzda bulunan araçları kullanarak şirketlerin günlük ihtiyaçlarını karşılayan şoförlere ileri sürüş teknikleri eğitimleri verilmekle birlikte şirketlerde üst düzey ve orta düzey yöneticileri taşıyan makam şoförlerine ise ayrı olarak makam şoförlüğü eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimler oldukça kapsamlı ve sürüşün yanı sıra davranış ve olumsuz durumlarla başa çıkabilme gibi içerikleri barındıran bir eğitimdir.


makam şoförlüğü eğitimi


Bize göre şoförlük ve makam şoförlüğü dışarıdan bakıldığında aynı meslek gibi görünse de aslında işin detayı öyle değildir. Yıllarca otobüs, taksi, dolmuş ve şirketlerde yalnızca şoförlük yapmış kişiler eğitim almadan direkt olarak makam şoförlüğü görevine getirildiğinde çeşitli sorunları beraberinde getirecek ve gereken sorumluluk ve beklentileri karşılayamayacaktır.


Son yıllarda " makam şoförü olmak istiyorum, bunun için ne yapabilirim? makam şoförü kuralları nedir, makam şoförlüğü nasıl yapılır " gibi sorularla oldukça fazla karşılaşıyoruz. İşte makam şoförlüğü eğitimi tam olarak bunları kapsamaktadır.


Bizler makam şoförlüğünün gerektirdiği ciddiyet ve hassasiyeti bilerek bugüne kadar çeşitli banka, güvenlik kurumları ve orta-büyük ölçekli firmaların makam şoförlerini eğiterek mesleklerini olması gerektiği gibi icra etmelerini sağlayarak bu mesleğe binlerce kişi kazandırmanın gururu içerisindeyiz. Makam şoförü eğitimi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.