logo
İletişim;
hyigitd@gmail.com

İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Veren Kurslar

Ülkemizde her sektörde olduğu gibi sürüş eğitimi konusunda da yeni yeni firmalar peydah olmaya başladı. Tabi ki yeni firmalar da bu pazardan gelir elde edecek fakat yeterliliği olmayan kişilerin bir araya gelerek sözde sürüş akademisi olarak lanse ettikleri firmalardan alınacak eğitimlerin kişi ve kurumlara hiç bir faydası olmamaktadır.


Bu sebeple ileri sürüş teknikleri eğitimi veren kurslar incelenirken ve eğitim almaya karar verirken ince elenip sık dokulması şart. İleri sürüş kurslarında ilk olarak tabi ki firmaların yetki belgelerini incelemek gerekiyor. Ülkemizde ileri sürüş teknikleri eğitimleri konusunda firmaları yetkilendirebilecek tek kurum Türkiye Otomobil Sporları Federasyonudur. Bu yüzden ileri sürüş kursu seçerken bu yetkilendirmenin olduğuna dikkat edin ve referanslarını inceleyerek karar verin.


Ayrıca bir çok firma ileri sürüş teknikleri vermeye yeterli donanıma hem bilgi olarak hemde teçhizat olarak yeterli değildir. İleri sürüş teknikleri eğitimi yalnızca teorik anlatım olarak gerçekleşmez bu eğitimin birde uygulama kısmı vardır ki, trafiğe kapalı alan, özel donanımlı anti skid sistemi ve özel parkurlar gerektirir. Eğer iyi bir ileri sürüş teknikleri kursu arıyorsanız bu isteklere cevap verebileceğinden emin olmanız gerekmektedir.