logo
İletişim;
hyigitd@gmail.com

Direksiyon dersi

Her gün ülkemizde trafiğe yaklaşık bin tane araç, yüzlerce sürücü çıkıyor. Böylece trafikte ki sürücülerin sayısı artmakla birlikte trafikte ki sürücü profili ve deneyimleri de farklılaşıyor. Yıllardır trafikte olan sürücüler kendini geliştiremedikleri için zaman zaman park zaman zamanda yoğun trafikte çeşitli sorunlar yaşayabiliyor.


Hal böyleyken, her gün değişen ve yoğunlaşan trafiğe yeni çıkan sürücülerin eğitimsiz olarak çıkması büyük sakınca doğuruyor ve direksiyon eğitimi almaları kaçınılmaz oluyor. Ülkemizde bir çok şey gibi direksiyon dersi de deneme yanılma metoduyla alınarak akışına bırakılıyor ve gereken ilgiyi göremiyor. Ancak bilinçli insanlar, trafiğe çıkmadan önce direksiyon dersi alarak daha verimli ve güvenli bir şekilde araç kullanmayı hedefliyor.


güvenli sürüş teknikleri


Burada direksiyon eğitimi almak için mekan tercihi büyük önem taşıyor. Maalesef ki verdikleri eğitime "direksiyon dersi" diyen bir çok kişi, direksiyon dersi içerisinde direksiyon tutuş ve çevirmeyle ilgili hiç bir noktaya değinmeden eğitime başlıyor ve bu temeli bile doğru veremedikten sonra üzerine başarılı bir eğitim inşası gerçekleştiremiyorlar. Önemli hatalar temelde başlıyor ve bozuk bir temelin üzerine başarılı bir inşa söz konusu olamaz. Örneğin yanlış direksiyon tutuşu ve yanlış koltuk ayarıyla sürücülük hayatına başlayan kişiler bunu zamanla kemikleşmiş bir alışkanlığa dönüştürüyor ve sürüşlerini yıllarca pekiştirseler bile olumsuz durumlarda olması gereken direksiyon ve manevra tepkilerini veremiyorlar.


Özel Direksiyon Dersi Fiyatları ne kadar ?

Doğru direksiyon dersi işinin uzmanından alınır. Saatlik direksiyon dersi alarak zamanınızı boşa harcamayın. Paket olarak alınacak eğitimler size her zaman daha fazla fayda sağlar. Programlı hareket etmek, giriş gelişme ve sonuç olarak eğitime yönelmek önemlidir. Biz 16 saatlik paket olarak temel sürüş teknikleri adı altında direksiyon dersi veriyoruz. Bu eğitimin içerisinde aracı tanıma, doğru koltuk ayarı ve ayna ayarları, kalkış ve kavrama, direksiyon manevraları, sinyal kullanımı, aracın boyutlarına hakim olma, viraj dönüşleri gibi konular trafiğe kapalı alanda işlendikten sonra sakin trafik, orta yoğunlukta trafik ve yoğun trafikte sürücüye trafiğe kapalı alanda alışkınlık kazandığı durumları canlı canlı tatbik etmesi sağlanıyor.


İstanbul'da Özel Direksiyon Dersi

Direksiyon dersleri İstanbul Kartal merkezimiz olmak üzere İstanbul'un sınırları içerisinde Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası'nda bulunan tüm ilçelerde yapılabilir. Dilerseniz merkezimize gelebilir dilerseniz eğitmeni adresinize çağırarak eğitime başlayabilirsiniz.