Yerli otomobilin aküsüne ‘İnci’ desteği

Yerli elektrikli otomobil üretimine bir destekte 'İnci' den

Paylaş

Yerli elektrikli otomobil için akü üretimine yine yerli bir şirket talip oldu. İnci Holding yönetim kurulu başkanı Neşe Gök, Türkiye’nin yerli elektrikli otomobil projesine İnci Akü olarak destek vermek istediklerini belirtti. Gök, elektrikli otomobiller ile ilgili akü üretimi hususunda çalışmaları olduğunu belirterek,

 

“Elektrikli araçlara yönelik akü üretimi konusunda çalışmalarımız var. Bu konudaki gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Zaten ortağımızın Japonya’da üretimi var. Türkiye’de bir elektrikli araç üretimi olması halinde bizim Japonya’dan buraya akü getirme imkanımız var.

Ayrıca elektrikli araçta seri üretime geçilmesi ve üretilen araç sayısının yatırıma değer sayıya ulaşması halinde Türkiye’de yatırım yapma imkanımız da var. Otomotiv tedarik sanayisi ile otomotiv ana sanayisi birbirine çok bağlı. Otomotiv ana sanayisi bu üretimi yapacak ki tedarik sanayisi bu yatırımı yapsın.” dedi.

İleri sürüş teknikleri uzmanı Yiğit Dedeoğlu, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) A lisans İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Uzmanı, Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği İstanbul Temsilcisi ve T.C Adalet Bakanlığı Trafik Kazaları Adli Bilirkişi görevini sürdürmektedir.

  1. Ahmet dedi ki:

    Bu sefer bu araba olacak gibi inşallah