Yeni Hyundai i30 Wagon

İşte yeni Hyundai i30 Wagon

Paylaş

Hyundai i30 serisini Wagon modeli ile genişletti. Diğer station wagon modellerine nazaran daha zarif bir tasarımla karşımıza çıkan Hyundai, 1650 litreyi bulan 602 lt bagaj hacmine sahip. Hyundai i30 Wagon’un toplam uzunluğu 4585 mm, yüksekliği 1465 mm (tavan rafı ile 1,475 mm) ve genişliği de 1795 mm.

Acil Fren Destek Sistemi (AEB), Yorgunluk Tespit Sistemi (DAA), Uzun Far Asistanı (HBA), Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSD), Akıllı Hız Sabitleyici (ASCC), Arka Çapraz Trafik Uyarısı (RCTA) ve Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS) gibi aktif güvenlik donanımlarının yanı sıra günümüz teknolojisinde çok konuşulan kablosuz şarj teknolojisiylede ekstra göz dolduruyor. i30 Wagon’un motor seçenekleri ise 5 kapılı diğer modelleriyle aynı.

Yeni Hyundai i30 Wagon ilk olarak Cenevre Otomobil Fuarında kendini gösterecek.

İleri sürüş teknikleri uzmanı Yiğit Dedeoğlu, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) A lisans İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Uzmanı, Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği İstanbul Temsilcisi ve T.C Adalet Bakanlığı Trafik Kazaları Adli Bilirkişi görevini sürdürmektedir.