2017 Yeni Skoda Octavia RS

2017 Yeni Skoda Octavia RS

Paylaş

Skoda marka araçların son yıllarda büyü bir gelişme göstererek ülkemiz piyasalarında yakaladığı başarılı satış rakamlarından sonra Skoda Octavia RS modelinin teknik özelikleri hakkında sizlere önemli açıklamalarda bulunacağız.

 

Skoda Octavia RS teknik özellikleri

Aracın ilk olarak ülkemizde 2.0 motor özelliğinde bulunan ve 220 beygir gücünde olan motor seçeneği ile gelecek olması kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Önceki modeline göre bu kasasında 10 beygir gücü arttırılan bu aracın özellikle Tork değerinin 350 olması aracın başarılı bir performans göstermesine neden olmaktadır.

 

0 KM’den Skoda Octavia RS aracının 100 KM’ye çıkma süresi ise eski araca göre biraz daha alt seviyeler ulaşarak bu konuda markaya olan tutkunların sevinmesine neden olmaktadır. Özellikle 6.7 gibi kısa bir sürede 100 KM’ye çıkan bu araç ülkemizde kısa sürede dikkatleri üzerine çekeceğe benziyor. Aracın saate aldığı maksimum süre ise 250 km olarak yapılan testlerden sonra belirlenmiştir.

 

Skoda Octavia RS 2.0 TDİ motorunun yakıt tüketimi konusunda ise eski modeline göre biraz daha fazla tüketim ortaya koyduğunu sizlere açıklamak istiyorum. Özellikle bu aracın şehir içi tüketimde 7.9 litrelik bir performans ortaya koyması dizel araç için çok fazla denecek seviyede. Şehir dışı tüketimde 5.7 litre olan tüketimin ortalama olarak ise 6.5 litre olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz. Ülkemizde Şubat veya Mart aylarında çıkması beklenen Skoda Octavia RS modelinin diğer teknik detayları açıklandı siz değerli okurlarımız için paylaşmaya devam edeceğiz.

İleri sürüş teknikleri uzmanı Yiğit Dedeoğlu, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) A lisans İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Uzmanı, Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği İstanbul Temsilcisi ve T.C Adalet Bakanlığı Trafik Kazaları Adli Bilirkişi görevini sürdürmektedir.